Keto diéta

Keto diéta - bielkovinový diétny program

Tiež nízkosacharidová strava je stravovanie s obmedzením všetkých sacharidov. Doslova to znamená jedalniček bez cukrov, obilnín, strukovín, ovocia. Obmedzuje sa zo začiatku aj zelenina s vyšším obsahom sacharidov.

60 – 80 % svojej energie získavate z ketolátok, ktoré pri nedodaní sacharidov a cukrov, vznikajú z vlastných tukov. Základom stravy sú kvalitné bielkoviny ako mäso, ryby, vajcia a mliečne výrobky.  V posledných rokoch sa takýto typ stravovania využíva na terapiu a prevenciu inzulínovej rezistencie, prospieva obezite, chorobám srdca a ciev a pomáha znížiť zápaly v organizme.

Pomáhame si instantnými  bielkovinovými jedlami, ktoré  nahrádzajú stravu. Program má 4 fázy, ktoré je nutné dodržať. Jednotlivé fázy sa líšia predovšetkým množstvom prijímaných sacharidov v strave a počtom instantných bielkovinových jedál.

Tento program obsahuje instantné bielkovinové jedlá a nahrádzajú stravu. Program má 4 fázy, ktoré je nutné dodržať. Jednotlivé fázy sa líšia predovšetkým množstvom prijímaných sacharidov v strave a počtom instantných bielkovinových jedál.

1. Fáza

Prvá fáza je najprísnejšia s najväčším množstvom obmedzení ale sa v nej chudne najrýchlejšie.

2. Fáza

Druhá fáza je o dlhodobom chudnutí. Vyžaduje si vašu trpezlivosť.

3. Fáza

Tretia fáza znamená postupný návrat sacharidov do stravy. Je veľmi dôležitá, pretože, ak veľmi rýchlo zaradíme sacharidy a cukry, obyčajne sa váha rýchlo vráti na pôvodné čísla, alebo aj vyššie....

4. Fáza

Štvrtá fáza je o udržaní dosiahnutých výsledkov. Dôležitá je spolupráca s výživovým poradcom aj po ukončení programu.

Počas programu sa naučíte postupne do jedálnička zaraďovať iné – nové potraviny a pripravovať ich iným – novým spôsobom. Naučíme vás, čo robiť, ak ručička na váhe pomaly začína stúpať. Po celý čas programu a aj po jeho ukončení je vám k dispozícií výživový poradca, ktorý vás sprevádza jednotlivými fázami  a podporuje vaše kroky k želanému výsledku.