Pri bežných redukčných diétach, ktoré znižujú energetický obsah stravy sa chudne z tukového tkaniva veľmi ťažko. Do režimu chudnutia je nutné zaradiť dostatočné množstvo pohybových aktivít a vyvážiť stravu. Bez pohybu a pri hladovaní telo stráca najskôr tekutiny, teda sa odvodňuje. V číslach pri chudnutí to predstavuje cca 2 – 3 kg úbytok na hmotnosti. Neskôr, pri dostatočne dlhom časovom úseku začnete chudnúť, ale zhodené kilogramy sú v pomere asi 2:3, teda viac stratíte zo svalovej hmoty ako z tukov. Preto obyčajne za pár mesiacov sa vrátite späť na pôvodnú váhu alebo aj niečo naberiete naviac.

Vysokobielkovinová diéta

Vysokobielkovinová diéta je založená na prísune vysokohodnotných bielkovín v strave s nízkym obsahom cukrov a tukov. My Vám ich ponúkame v podobe instantných jedál vyrobených z mliečnych bielkovín, rastlinných bielkovín zo sóje, hrášku, pšenice a vaječného bielka. Metabolickým procesom sa v tele aktivuje odbúravanie zásob tukového tkaniva – telo čerpá energiu z tukov a nie zo svalovej hmoty, čím dochádza k zdraviu prospešnému chudnutiu a redukcia hmotnosti nastáva predovšetkým z tukového tkaniva.

dieta

Hlavné etapy diétneho programu

1

Prvá etapa

Naštartujeme váš metabolizmus a nastavíme proces chudnutia. Pre klienta to znamená motiváciu a vážnu zmenu stravovania. Prvé dni sú ťažké, preto vám pomáhame, radíme a motivujeme.
dva

Druhá etapa

Táto etapa je najdlhšia, no podstatne jednoduchšia, lebo sme si už zvykli na program. Teraz je to už o Vašom odhodlaní a výdrži v programe zotrvať a dosiahnuť zmenu.
3

Tretia etapa

Prichádza návrat k stravovaniu bez instantných bielkovinových jedál. Dôležité je nepodľahnúť „pokušeniu“ vrátiť sa k pôvodným stravovacím návykom a silná vôľa.

štyri

Štvrtá etapa

Posledná a zároveň najdôležitejšia etapa je vydržať v zabehnutom režime, mať dostatočnú motiváciu a tak si udržať svoju novú hmotnosť.

Ako funguje diéta?

Pečeňový glykogén udržuje stabilnú hladinu cukru v krvi. Vo svaloch sa využíva ako okamžitý zdroj energie. Pri spotrebovaní glykogénu nastáva v tele stav tzv. ketózy, kedy v krvi máme ketolátky. Naše telo potrebuje energiu a keďže ju nezískava z konzumácie sacharidov, začne ju získavať z rozkladu mastných kyselín. A tu začneme odbúravanie našich tukových zásob a začíname chudnúť z uložených tukov. Telu dodávame vysokohodnotné bielkoviny, čím ochraňujeme svalovú hmotu a chudneme z tukových zásob, čo pokladáme za zdraviu prospešné chudnutie. Diétny program Vitadu je určený hlavne pre klientov s vyššou nadváhou, kedy klient už vyskúšal viacero diét, ale je vhodný aj pre klientov, ktorí potrebujú redukovať hmotnosť už od 5kg.

Najobľúbenejšie instantné jedlá Vitadu: ovsená kaša so škoricou a jablkami, palacinka s citrónovou príchuťou, čokoládový dezert, karamelový dezert, citrónová tyčinka, karamelová tyčinka, kokosová tyčinka krunch s polevou, stredomorská omeleta, thajská polievka, hráškový krém, vanilkový a kakaový puding (hotový).

Cenník služieb

plán

Vstupná konzultácia

60 minút

24 €

*Za každú ďalšiu konzultáciu už neplatíte.

Máte záujem o diétny program? Kontaktujte nás!